Kursy pierwszej pomocy dla firm produkcyjnych

 •  ćwiczenia
 •  doświadczeni instruktorzy
 •  kursy aktywizujące wszystkich
 •  nowoczesny sprzęt
 •  przemyślana koncepcja zajęć
 •  tylko to co ważne i istotne

Kursy pierwszej pomocy firma produkcyjna szkolenia praktyczne działanie

Kursy Pierwszej Pomocy PRODUKCJA - Szkolenie w Twojej Firmie !?

Kursy Pierwszej Pomocy

Pierwsza Pomoc Produkcja

KURSY PIERWSZEJ POMOCY DLA FIRM PRODUKCYNYCH, GDZIE DOMINUJE PRAKTYKA I TRENING.

Kursy pierwszej pomocy dla firm produkcyjnych realizujemy u klienta, w siedzibie firmy. Oferta szkoleń z pierwszej pomocy dla pracowników firm produkcyjnych obejmuje przede wszystkim zajęcia, które nawiązują do typowych sytuacji, jakie mogą mieć miejsce fabryce, warsztacie, podczas budowy i wytwarzania. Szkolenie pozwala właściwie przygotować kursanta do działania w czasie wypadku np. wózkiem widłowym, upadku z dużej wysokości, z rozcięciami, złamaniami czy oparzeniami. W tej formule nie odpuszczamy z sytuacjami związanymi z zasłabnięciami czy NZK oraz wykorzystaniem defibrylatora AED.

Realizujemy kursy pierwszej pomocy dla firm produkcyjnych najszybciej jak to możliwe.

Firma produkcyjna zamawiając kurs pierwszej pomocy zwykle rozpatruje możliwości produkcyjne. Oczywistym jest to, że produkcja jest najważniejsza. Ustalamy termin kursu pierwszej pomocy dla firmy produkcyjnej najszybciej jak to możliwe, ale wpływ ma na to kolejność zleceń oraz wspomniany proces produkcyjny klienta. Czasem realizujemy zajęcia z dnia na dzień. Godziny są ustalane pod klienta; od rana tj. 8, 9,10 ale i też późnym popołudniem. Szkolenie może odbyć się również w sobotę i na specjalne życzenie, w niedzielę. Istotne też jest to, czy będziemy szkolić z pierwszej pomocy w obrębie produkcji. Warto zwrócić uwagę na to, czy nie zrealizować kursu pierwszej pomocy dla firmy produkcyjnej w wersji rozszerzonej.

Najlepsze kursy pierwszej pomocy to te, w których możemy szkolić w obrębie produkcji.

Podczas wytwarzania produktów, najczęściej dochodzi do specyficznych dla danej produkcji zagrożeń. Mamy do czynienia więc, z cięciami, zmiażdżeniami, skręceniami czy oparzeniami, a to tylko kilka z nich. Uczymy tamowania krwotoków najlepszymi opatrunkami na świecie oraz stazami taktycznymi typu CAT. Podczas szkolenia skupiamy się też na innych aspektach pierwszej pomocy.  Omdlenia, utrata przytomności, NZK oraz wykorzystanie AED to kluczowe umiejętności. Zdecydowanie więc polecamy szkolenia z pierwszej pomocy w środowisku naturalnym klienta. Hałas pracujących maszyn, często duszne i nieprzyjemne powietrze, zapachy, brud – to wszystko może mieć wpływ na umiejętności, które wykształcone w sali, mogą nie być tak skuteczne w obszarze wytwarzania produktów.

Certyfikaty

Kursy pierwszej pomocy dla firm produkcyjnych, zakończone są wręczeniem certyfikatu szkolenia. Kurs ten nie kończą się egzaminem, ponieważ nic to nie wnosi. Obecnie dokument wystawiamy na 2 lat, zgodnie z zaleceniami ERC.

Wybrane zagadnienia

 • Kursy pierwszej pomocy dla firmy produkcyjnej zaczynamy od tego, jak ocenić funkcje życiowe.

Przytomność określamy poprzez analizę reakcji poszkodowanego na bodźce. Udzielając pierwszej pomocy używamy głosu i potrząśnięć za ramię. Jeżeli to nie przynosi określonego efektu, korzystamy z bodźca bólowego, który zadajemy w odpowiedni sposób. Każdej osobie nieprzytomnej należy udrożnić drogi oddechowe poprzez odchylenie głowy do tyłu, gdyż zawsze musimy mieć świadomość, czy pacjent oddycha i w jaki sposób – prawidłowo czy też nieprawidłowo.

Ćwiczenie polega na wielokrotnym wykonaniu sekwencji czynności: świadomość, drożność, oddech.

 • Pierwsza pomoc w omdleniu jest stałym elementem każdego kursu pierwszej pomocy.

Omdlenie cechuje się krótkotrwałym epizodem utraty przytomności w sposób nagły. Przyczyny mogą być różne, od szybkiego wstania np. z łóżka, po wysiłek związany z wypróżnianiem się, aż po kwestie kardiologiczne. W firmach produkcyjnych najczęściej może być to powiązane z długotrwałym staniem w jednym miejscu, niedotlenieniem lub powiązanymi problemami kardiologicznymi. Ćwiczenie na kursie pierwszej pomocy polega na powtórzeniu wcześniej zdobytych umiejętności oraz wykonaniu uniesienia kończyn dolnych i górnych ku górze celem szybkiego dotlenienia mózgu. Istotnym elementem tego działania są wyjątki, w których należy zaniechać takiego działania i od razu przejść do ułożenia w pozycję bezpieczną. Dowiesz się tego na naszym kursie pierwszej pomoc.

 • Uczymy działania, gdy pomagamy osobie nieprzytomnej.

Stan, w którym poszkodowany nie reaguje na zadane bodźce ocenić można jako potencjalną utratę przytomności (ograniczony poziom świadomości). Trzeba postawić granicę między ograniczoną świadomością, a utratą przytomności. Gdy pracownik produkcji zastaje osobę leżącą na podłodze, bez reakcji na bodźce, oddychające, uznać może tego człowieka za nieprzytomnego i ułożyć na boku.

Najczęstszym sposobem pomocy osobie nieprzytomnej jest ułożenie na boku, tzw. pozycja bezpieczna. Na kursach pierwszej pomocy dla firm produkcyjnych  uczymy ułożenia poszkodowanego w zaproponowanej przez ERC pozycji bocznej. Jest wiele sytuacji, w których można wykorzystać ten schemat działania. Ćwiczenie: powtarzamy nauczone elementy oceny funkcji życiowej, a następnie w praktyczny sposób układamy poszkodowanych na boku.

 • Nagłe zatrzymanie krążenia jest kwintesencją każdego szkolenia z pierwszej pomocy.

W pierwszej pomocy uznać można, że nagłe zatrzymanie krążeniowo oddechowe następuje wówczas, gdy stwierdzamy brak oddechu lub oddechy agonalne (nie sprawdzamy tętna). Podczas kursu pierwszej pomocy wychowawca nauczony będzie reagować w sposób szablonowy tj. ocena przytomności, ocena drożności dróg oddechowych i ocena samego oddechu. Postępowanie w przypadku braku oddechu jest  zagadnieniem najważniejszym w kursie pierwszej pomocy, gdyż poszkodowany jest w skrajnie złym stanie i tylko właściwe postępowanie zwiększa jego szansę na poprawę. Wytyczne ERC w tym zakresie są klarowne i wg nich nauczamy na każdym kursie.

Prowadzimy naukę na manekinach Littel Anne, Baby i Junior które w bardzo skuteczny sposób weryfikują właściwy sposób pomagania poszkodowanym.

 • Defibrylator AED powinien być elementem wyposażenia każdej firm produkcyjnych.

AED to defibrylator dla laików. Z naszego doświadczenia, które wynika z wielokrotnego sprawdzania kursantów podczas szkolenia wiemy, że bez właściwego zapoznania się z urządzeniem AED, amator jest wstanie w właściwy sposób uruchomić i wykonać defibrylację w prawidłowy sposób. My pracujemy nad tym, by było to szybkie działanie. Warto wybrać bardzo dobry defibrylator. Podejmując decyzję o zakupie, musimy wiedzieć dlaczego dany AED jest tani lub drogi. Pamiętajmy więc, że to nie jest urządzenie, które ma ładnie wyglądać na ścianie firmy, ale służyć nam najwyższą jakością. Podczas kursu dla firm produkcyjnych pokazujemy jak to wykonać dokładnie i szybko, by nie opóźniać defibrylacji, co jest kluczowe w zatrzymaniu krążenia u osób dorosłych. Podczas kursu pierwszej pomocy uczymy, by pracownik zawsze pamiętał, że należy szukać możliwości, w obrębie działania, użycia AED podczas RKO. Jest to szczególnie ważne u osób dorosłych.

 • Kursy pierwszej pomocy dla firm produkcyjnych uczą ważnych działań podczas wypadku.

Krwawienia agresywne powodują szybkie pogorszenie stanu zdrowia. Utratę krwi można dość sprawnie opanować właściwym opatrunkiem. Zajęcia podczas kursu pierwszej pomocy dla firmy produkcyjnej mają za zadanie nauczyć kursantów używania opatrunku uciskowego, różnicowania go od opaski uciskowej, a także zapoznać z pojęciem wstrząsu hipowolemicznego. Podczas kursu pierwszej pomocy przedstawiamy również zastosowanie opatrunków hemostatycznych, a w wersji rozbudowanej dokładamy do tego jeszcze działanie podczas oparzeń.

 • Symulacja wypadku podsumowuje kursy pierwszej pomocy dla firm produkcyjnych.

Poszkodowany agresywnie krwawi z przedramienia. Kursanci mają wykonać poznaną w czasie kursu pierwszej pomocy sekwencję działań tj. podejście do poszkodowanego, rozpoznanie jego funkcji życiowych oraz tamowanie krwotoku w właściwej kolejności. Dodatkowo będą zmuszeni do wykorzystania defibrylatora AED i podjęcia resuscytacji krążeniowo oddechowej. Nauczymy uczestników szkolenia co jest ważne, a co ważniejsze. Kolejność działań może wpłynąć na końcowy sukces.

Szkolimy w RUUKKI. Oborniki

Kurs pierwszej pomocy w firmie.

Fantastyczny dzień z #ruukki w #oborniki szkolenie w wariancie rozszerzonym to prawdziwa 💣 bomba. Jeżeli poprzednie kursy były intensywne, to teraz dokładamy jeszcze raz tyle. W tygodniu zaś mamy ekstra projekt z Ruukki… Wypatrujcie newsy #dobre_szkolenia#profesjonaliści #ratujemy #firstaid #pierwsza_pomoc #bezpieczeństwo#produkcja #firma #healthy #safetyfirst #kadry #pracownik

Kursy Pierwszej Pomocy Poznań dla firmy produkcyjnej

Po kursie pierwszej pomocy dla firm produkcyjnych właśnie tak będziesz udzielał pierwszej pomocy!

Nagły przeskok napięcia spowodował porażenie prądem jednego z pracowników. Maszyny stop. Doświadczony pracownik Krzysztof kilka tygodni temu przeszedł szkolenie z pierwszej pomocy w firmie Medevac Kursy Pierwszej Pomocy. Wcześniej odbył kilka takich zajęć, ale zwykle to były wykłady, a raz nawet po prostu dostał certyfikat i książkę. Ostatnio było inaczej, dzięki wielokrotnemu powtarzaniu, do znużenia, tych samych czynności, godziny treningu zaszczepiły w nim pewien odruch, który właśnie się uaktywnił. Zorientował się, czy jest bezpiecznie i mając pewność, że nic mu nie grozi podszedł do leżącego kolegi. Z kieszeni wyjął rękawiczki i maseczkę do RKO. Założył je i ocenił stan przytomności kolegi, niestety brak świadomości, a w dalszym badaniu oddechu determinował go do wszczęcia alarmu.

Defibrylator po prostu trzeba mieć!

Pobiegł równoległe do pobliskiego AED – zakupiony tuż po szkoleniu. Wiedział, że to kluczowa interwencja, nie opóźniając defibrylacji wykonał pierwszą z nich wg zaleceń AED. Ktoś z kolegów widząc co się dzieje chwycił za telefon i poinstruowany przez Krzysztofa dokładnie wiedział co powiedzieć i gdzie zadzwonić. Dość szybko, bo już po 2 minutach zorientowali się, że ich kolega zaczyna delikatnie reagować na uciski klatki piersiowej. Jest oddech. Położyli kolegę na boku i kontrolowali oddech, a co dwie minuty AED wspierało ich ocenę funkcji życiowych.

Po szkoleniu Krzysztof dowiedział się, że nie telefon na pogotowie jest najważniejszy, ale jego adekwatne interwencje.

 

NAUCZYMY CIĘ PRAWIDŁOWO DZIAŁAĆ!

 

Szkolenie z pierwszej pomocy w firmie

Volkswagen - firma produkcyjna.

Kurs pierwszej pomocy dla pracowników firmy produkcyjnej Volkswagen, jest częścią programu szkoleniowego, który realizujemy od początku 2018 roku. Dzięki inicjatywie osób odpowiedzialnych za ochronę zdrowia w niemieckiej firmie zrealizowaliśmy kilkadziesiąt kursów pierwszej pomocy.

O jednym z nich opowiemy dziś, tak by pokazać jak szkolimy.

Spotkaliśmy się z pracownikami firmy produkcyjnej Volkswagen w Poznaniu, na ulicy 28 czerwca 1956 r. w tzw. Odlewni. Ostatnie szkolenia realizujemy w tym właśnie oddziale firmy produkującej samochody użytkowe. Zrealizowaliśmy kilkadziesiąt kursów pierwszej pomocy w Swarzędzu…

Rozbudowana wersja kursów pierwszej pomocy dla firmy produkcyjnej

Luksus czy konieczność?

Kurs pierwszej pomocy rozbudowany. Propozycja dla firm, którą warto rozważyć.

Nowa propozycja dla firm – kursy pierwszej pomocy rozbudowane o obecność dodatkowego trenera. Propozycja dla firm produkcyjnych i nie tylko.  Choć uczyć wszystkiego nie sposób, nasza nowa propozycja dla firm – kurs pierwszej pomocy rozbudowany o dodatkowe pozoracje, pozwala nam na realizację szkoleń w sposób bardzo optymalny i intensywny, realizując kurs w tym samym przedziale czasowym.

Kursy pierwszej pomocy w Wronkach. W międzynarodowym gronie szkoliliśmy kadrę firmy Samsung

Kursy pierwszej pomocy dla Koreańczyków z firmy produkcyjnej Samsung we Wronkach.

Kursy pierwszej pomocy w Wronkach. Firma produkcyjna Samsung skorzystała z naszych umiejętności.

Kursy pierwszej pomocy w Wronkach zrealizowaliśmy dla firmy Samsung. Uczestnikami szkolenia była kadra zarządcza firmy produkującej między innymi pralki i lodówki. Kursy pierwszej pomocy dla firm produkcyjnych – zobacz naszą ofertę. 

Wyzwaniem dla kadry prowadzącej szkolenie z pierwszej pomocy był międzynarodowy charakter kursu! Ogromnym zaufaniem obdarowano nas zlecając szkolenie z pierwszej pomocy dla absolutnego TOP kadry zarządczej firmy z Wronek, również Koreańczyków. Nasz pomysł na szkolenia sprawdził się doskonale również w tak zacnym gronie. 

Doświadczenie

 • Volkswagen Poznań
 • Samsung Wronki
 • Consolis Ostrów Wielkopolski
 • Mondi Dopiewo k Poznania
 • Ruukki Oborniki Wielkopolskie
 • Firestone Wolsztyn
 • Unison Engine Components Dzierżoniów
 • Fuji Seal Kutno
 • Hempel Buk
 • Verallia Gniezno
 • Hoppecke Poland Poznań
 • Constantia Teich Bełchatów
 • SCS Polska Legnica
 • Armacell Środa Śląska
 • Eurofoam Polska Poznań
 • Altax k. Szamotuł
 • Wheerablator Schlick Września
 • Gamix Zakłady Chemiczne
 • Otto Bock Poznań
 • Feuer k Szamotuł